Laktační poradenství

Laktační poradkyně Z Plavání

Vítáme vás na stránce našeho laktačního poradenství. Jak už víte, najdete u nás tým laktačních poradkyň, které vám budou k dispozici. Jak a kdy se dočtete níže, samozřejmě také KDO, se vám bude věnovat.

Jsme certifikované poradkyně PŘÍROZENÉHO KOJENÍ 

Tereza a Jana

Co je to přirozené kojení?

Přirozené kojení je kojení za pomoci samopřisátí. Jako samopřisátí je většinou popisováno pouze první přisátí dítěte po narození. Během něj má matka zpravidla lehce podložená záda (ale může i ležet nebo mít záda podložená víc), miminko na ní leží "břicho na břicho" a samo, za podpory ze strany matky, se dostane na prs a přisaje. Během prvního samopřisátí dítě zapojí na 20 vrozených reflexů, které vedou k následnému přisátí a pití kolostra. A tak, jak se dítě poprvé po porodu přisaje - břicho na břicho, tak se může a chce kojit i dál, podruhé, popáté, po sté... Je to netechnický způsob kojení, nejde o žádnou techniku či tu "nejsprávnější" pozici. Jde o prosté vytvoření ideálních podmínek, kde dítě může být samo aktivní a kojení se neúčastní jen jako pasivní příjemce mléka.

Zdroj:  www.prirozenekojeni.cz


Kdo jsme?

Všechny nás znáte jako instruktorky plavání, ale jak to tedy s námi je :) Co všechno vám můžeme nabídnout?

Jana a Tereza

Jsme instruktorky kojeneckého plavání, mámy a tety. Každá máme svůj příběh, kdy kojení šlo i nešlo anebo zase teprve přijde. Všechny ale věříme, že kouzlo přirozeného kojení je fantastická cesta, kterou mamince můžeme ukázat, podpořit jí a její dítě. Nenabízíme žádnou kouzelnou pilulku, ale cestu plnou víry a podpory ve vás. Zda se po ní vydáte je už na vás, na Tobě maminko a tvém děťátku.

Mgr. Tereza Tušerová  -777 122 503

Instruktorka dětského plavání, baby masáží, laktační poradkyně, masérka.... a hlavně maminka dvou malých plaváčků.

Staršího chlapečka jsem kojila krátce, naivně jsem uvěřila všem "dobrým radám" a mýtům a ve víře, že dělám pro syna to nejlepší - kojení brzy skončilo. Mladšího Vilémka kojím do dnes, a to právě jen díky přirozenému kojení. 

Přeji si, aby každá maminka měla informace a právo se rozhodnout, aby se svým děťátkem mohli jít takovou cestou, která bude oběma vyhovovat. Za každou, která nebude muset říct: "Já nevěděla..."

Jsme tu pro vás.

Bc. Jana Kloudová - 728 229 132

Instruktorka dětského plavání, baby masáží, laktační poradkyně, masérka.

Maminka dvou dětí a vystudovaná porodní asistentka. 
Již při studiu bylo jasné, že v nemocnici neskončím, ale budu hledat jinou cestu.
Takovou, kde se mohu individuálně věnovat mamince a jejímu miminku a hlavně podpořit.

Po porodu mladšího syna se objevilo pár překážek při kojení a tím začala cesta k přirozenému kojení.

Nejste v tom samy - jsme tu pro vás.

Kdy jsme k dispozici??

K dispozici jsme vám na telefonu, online i k osobnímu setkání. Vše po domluvě, nejlépe telefonické. Vzhledem k tomu, že máme každá své lekce ve vodě, připravily jsme pro vás při akutních situacích rozvrh, kdy jsme která na telefonu k zastižení.

Neznamená to však, že v jiný den nemůžete kontaktovat vámi vybranou lp. V tom případě ale zanechte prosím sms a my se vám ozveme.

Děkujeme