Proč plaveme aneb přínosy "plavání" našich nejmenších

07.06.2018

Přihlásíme se do kurzu plavání... to zní super, ale proč bychom měli, co to nám, ale hlavně našim nejmenším přinese?? Pojďme si připomenout, proč to vlastně všechno děláme...

Pro každé dítko je voda naprosto přirozené prostředí, kde se vyvíjelo po celých devět měsíců. Většina miminek vnímá koupání a plavání pozitivně, reagují radostně, jejich pozitivní vztah je v prvních týdnech zcela přirozený. Ten se postupně ztrácí a může kolem osmého měsíce zcela vymizet. Avšak neznamená to, že dítko již vodu nebude mít rádo. Je dobré tedy pozitivní vztah dítěte k vodě budovat a udržovat. Je třeba trpělivosti, hlavně pokud začínáme v pozdějším věku a dbát na to, aby voda byla zábava!

A kde jsou ty přínosy?

Pomocí plavání rozvíjíme motorické schopnosti dítěte, dále získává správné návyky ve vodě, začleňuje se do skupiny - společnosti a dokáže přijmout autoritu, také rozvíjí své komunikační schopnosti, získává sebedůvěru a nezávislost na rodičích, učí se, je schopné následovat příkladu a samozřejmě je zde prevence utonutí, dítě získá ve vodě pocit bezpečí a zároveň správný respekt. 

Otužování

Další velké plus, otužování probíhá přirozeně, nenásilnou formou. Je to prevence před onemocněním, které je pro dítka nadmíru důležité, přeci jen víme, jak jsou děti náchylné ke všem nemocem a budování imunity je dalším pozitivem, které Vám plavání přinese.

Plavání je mimo jiné jedinečná možnost, kdy mohou rodiče a děti trávit společný čas, učit se něčemu novému, a tak získat řadu zážitků, které upevní a prohloubí vzájemný vztah mezi rodiči a jejich dětmi.

A to není vše! Další důvody proč je dobré plavat Vám prozradíme na kurzu plavání.