Neplaveme pouze s nejmenšími!

31.08.2018

Od září letošního roku rozjíždíme nový kurz se jménem "přípravka".

Tyto kurzy budou pro děti, kterým bylo pět let a více. Jelikož jsou tyto děti už poměrně velké, budou u nás absolvovat kurz sami bez rodičů.
Tímto způsobem výuky chceme děti naučit jak samostatnosti, tak i tomu aby se nebály trávit čas ve vodě sami a dokázaly se spolehnout sami na sebe. Nemusíte se však bát, jelikož budou ve vodě děti bez rodičů, počítáme 
s potřebným větším dohledem, který bude zajištěn vyšším počtem instruktorek. 

Určitě si teď říkáte, co budete dělat vy, když děťátko bude plavat samo.
Vy jako rodiče máte v tuto chvíli dvě možnosti. Můžete si užít chvíli v naší finské sauně, mezitím co bude vaše děťátko plavat, ale pokud zrovna sauna není vaším šálkem kávy, můžete nám dítko předat v šatně již připravené a po skončení lekce si ho pouze vyzvednout.

A proč s velkými dětmi plaveme?
Cílem naší přípravky je děti seznámit s vodním prostředím, také je chceme naučit respektu k vodě, ale zároveň jim ukázat, že je voda náš kamarád. Samozřejmě myslíme i na plavecké styly, které dětem také nastíníme, ale to až po tom, co zvládnou všechny dovednosti, které předcházejí plavání jako takovému. 
Víme, že děti v tomto věku ještě neudrží dlouhodobě pozornost, proto je učíme především formou hry, používáme spoustu pro děti zajímavých pomůcek, říkanek, básniček a podobně. 
Chceme, aby děti plavání braly jako činnost, která je baví, nikoliv jako činnost kterou dělat musejí...