Co máte v lékárničce?

16.05.2019

 Lékárnička na cesty...A nejen pro děti!

 Také se vám blíží dovolená? My už začínáme balit! Ne, neblázníme. Tašky, dobrůtky a slunečníky máme stále uklizené, na co je ale již čas, je ZKONTROLOVAT LÉKÁRNIČKU, vezeme s sebou totiž děti!

A ne, růžové, zelené ani všelijaké tabletky u nás nehledejte. My hledáme všestrannost, přírodu a zdravá bříška! Ještě nedávno bych vykoupila lékárnu, řadu produktů jsem se pak vždy snažila nacpat do tašek, až získaly svoji vlastní cestovní tašku..."Na jak dlouho jedeme"? Ptal se vždy manžel, když to viděl a nakonec, kdykoli se něco přihodilo, mi bylo odpovědí, že nic z "toho" co vezu "jíst nebude" a vlastně se mu ani nedivím, já to také nechtěla, ale jedu na dovolenou, do ciziny a co kdyby....No nic, letos nevezeme jen sebe, ale i malý poklad nám nejcennější- musí to jít jinak. Už sázíme na jistotu.

Co nám tedy na cesty nesmí chybět!  

Levandule


Nejen, že dokonale voní, ale má i další využití. Éterický olej levandule lékařské je výborný pomocník při popáleninách, zklidňuje po hmyzím bodnutí či popálení od kopřiv. 

Působí skvěle jako regenerační olej, na psychiku a emoce. Použít ji lze i jako přírodní repelent! Podporuje dobrý spánek, maminkám uleví od bolesti při migrénách či menstruačních bolestech. 

Lze užít k dezinfekci u všech bolístek, které ty naše poklady na cestách potkají. A jestli si rádi na dovolené dopřáváte tak jako my, pomáhá i při nadýmání. A je vhodná pro maminky v těhotenství a malá miminka.

Tea Tree


 Další klasika a sázka na jistotu! 

Působí antisepticky - vhodný k potírání při infekci, plísním i na afty! Pomáhá také při zánětech, jako jsou záněty močových cest, vaginální záněty, či v ústech. Jako pomocníka ho využijete i při infekcích horních a dolních dýchacích cest. 

A nespočet dalších výhod a důvodů proč mít s sebou Tea tree už ani nemůžu vyjmenovat, protože to by byl román na pokračování- tak jen stručně: bolesti uší, opary, přírodní antibiotikum, vhodný proti lupům, akné, bolestem zubů. Pomocníkem je také při bolestech svalů, bodnutí hmyzem, proti vším a klíšťatům. 

Funguje jako přírodní antibiotikum. A stejně jako levandule je Tea Tree vhodný jak v těhotenství, tak pro ty naše nejmenší. A samozřejmě i drsňáky tatínky :)

Eukalyptus


 Eukalyptus mimo jiné pomáhá k vykašlávání a rozpouštění hlenů, je skvělý při bolestech v krku, snižuje horečku. Lze ho též využít při migréně, maminky! :) Využívá se dokonce i proti průjmům či zácpě. Opět ho lze použít jako dobrý repelent.

Zajímavost - Eukalypt funguje také jako neviditelný obvaz - chrání ránu před okolím

 A co dál?

U nás nikdy nechybí zázrak zvaný Mandle- tedy MANDLOVÝ OLEJ, který od nás již všichni znáte. O tom jak všestranně ho využít si povíme příště, ale pár důvodů proč ho mít s sebou na cesty, vám prozradím už teď.

Je vhodný pro celou rodinu, lehce se vstřebá a neucpává póry, maminky ho využijí jako dokonalé odličovadlo a regeneruje pleť po opalování. Opět vhodná a nepostradatelná pomůcka v těhotenství proti striím. Zklidní podrážděnou pokožku od plenek a výborně pomáhá k ošetření hrubé pokožky.  

A co si vezete vy? Který pomocník nesmí zůstat doma?

Přijďte se poradit k nám v případě zájmu o "lepší" lékárničku, budeme objednávat tyto výrobky značky Ellinor, se kterou pracujeme na bazénu a se všemi výrobky máme jen ty nejlepší zkušenosti. 

Testováno na nás a našich dětech :)