Desatero jak přežít karanténu :)

14.04.2020

Milé maminky! Nebo tatínci, babičky, tety a další....

Karanténa nebere konce a je nám jasné, že toho máte plné zuby...tak jako my...Každý den se snažíme, s dětmi tvoříme, hrajeme si, chodíme na procházky a vymýšlíme další a další aktivity, tak ať tento čas strávíme společně co nejlépe...ale co my? Máme ještě sílu? Energii? Kde brát? Samozřejmě každý má své pomocníky: ranní káva, sklenka bílého, super bylinky...je to spoustu, my tu ale pro vás připravili desatero...které vám poví! MAMINKO, ZASTAV SE! SI TU I TY!!

Desatero

  • Udělat si čas sama na sebe. Přečíst si dlouho odkládanou knihu, zacvičit si (můžeme i s dětmi), zkrátka dělat to, co v ,,běžném životě,, příliš nestíháme. 
  • Péče o sebe (čištění zubů se nepočítá). I když více času trávíme v teplácích, určitě se lépe cítíme upravené, učesané, případně nalíčené, ... Jistě to ocení i naše drahé polovičky. Na kosmetiku a ke kadeřnici se nejspíš ještě chvilku nepodíváme, ale domácí masky na obličej a vlasy také nejsou k zahození (pozor na masku z vajíček-nepoužijte následně horkou vodu)
  • Dobré jídlo a dostatek tekutin je základ. Nezapomínat na kvalitní vyváženou stravu a dostatečný příjem tekutin (ano, i víno jsou tekutiny)
  • Na každý den si naplánovat něco nového (přeci nechceme vyhořet). Přeci to nemusí být jen plán jít do kavárny, na nákup,... Teď máme čas zkoušet nové recepty, tvořit s dětmi, objevovat nové hry, ale také krásná místa v přírodě.
  • Postupný úklid domácnosti (věřím, že o podlahu a koupelnu se staráte každý den). Teď je ten správný čas uklidit ve skříních zimní oblečení, ale také kalhoty, které jsem měla před 8mi lety a už mi vážně nebudou. Zkrátka probrat a vytřídit celý domov.
  • Čas na partnera. I toto je velmi důležitý bod. Zapnout si oblíbený film, něco dobrého smlsnout, povídat si, hrát (samozřejmě deskové hry). Tento bod by neměl zapadnout ani v těch domácnostech, kde partneři momentálně pracují z domu a jste 24/7 spolu (věřte, vím, o čem mluvím).
  • Čas na své koníčky. I když máte doma děti, určitě se zvládnou chvilku zabavit sami, podívat se na pohádku, spát (kéž by), najděte si chvíli i na své záliby. Háčkujte, šijte, tvořte a pokud to neumíte, kdy je lepší doba na zkoušení nových věcí? E-shopy fungují stále :)
  • Udržovat komunikaci s okolím, aneb děkuji za mobilní telefony (tento bod mě velmi často drží nad vodou). Bohužel osobní setkání často nejsou vůbec možná, a tak popovídat si s někým jiným než s dětmi, partnerem nebo kočkou je více než nezbytné pro zachování duševního zdraví (a také zdraví zmíněných členů rodiny). 
  • Nezapomínat na dostatek vitamínů, ale také spánku. I když jsme převážně doma, často doháníme různé resty. Ale ani v této době bychom na spánek neměli zapomínat. Únava by nám na imunitě příliš nepřidala, právě naopak.
  • Vycházky do přírody jsou povolené. Nezapomínejte na to. Ale opravdu to nejsou parky v centru města, které jsou často plné lidí (bohužel). Vyjeďte do lesa, objevujte louky a pole v okolí. A kdo může, vyjde na zahrádku. Vitamín D ze sluníčka nám teď udělá nejlépe.


TAK HONEM, VRHNĚTE SE NA TO, VŠE JDE S DĚTMI <3 A dejte nám vědět jak to zvládáte vy? Máte super tip jak si udržez čistou mysl? Těšíme se....

JK